Kişisel Yazılarım Spor

Haydi Kalk Ayağa Yürü Güneşe!

Sezon başından beri oynadığı futbolla taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazanan Beşiktaş, şampiyonluk yolunda son 2 haftadır önemli kayıplar yaşasa da hala şampiyonluğun en büyük favorisi konumunda. Kara Kartala gönül veren bir taraftar olarak sezon sonu şampiyon olup armamıza 3. Yıldızı takmak istiyoruz.

Geçen senenin şampiyonu Beşiktaş kadrosunda çok önemli isimleri (Mario Gomez, Jose Sosa, Gökhan Töre) kaybetse de oturmuş kadrosu olduğu için fazla etki etmedi. Tabi bunların başındaki en büyük etken de takımın teknik direktörü Şenol Güneş’tir. Bu sene yaptığı transferler deyim yerindeyse ‘’cuk’’ diye oturdu. Şu an ligin en iyi futbol oynayan takımı olan Beşiktaş, avrupada da önemli galibiyetler elde etti. Maalesef şansımızın olmadığı maçta O.Lyon’a penaltılarda yenilerek elendik.

Bu sene de aynı sevinci yaşamak dileğiyle…

Beşiktaş takımı olarak 2 hafta önceye kadar en yakın rakibin olan Medipol Başakşehir’e 7 puan atmış ve 30. Hafta şampiyonluğu garantilemeyi hedefliyorduk ki hiçbir şey hesapladığımız gibi gitmedi. Ligimizde yaşanan olaylara baktığımızda dış mihrakların Beşiktaş’ımızın şampiyonluğunu engelleme çabasına girdiğini çok net görmekteyiz. Futbolu yönetenlerin verdiği saçma sapan kararlar daha doğrusu ‘’Nabza göre şerbet’’ vermeleri bardağı taşıran son damla olmuştur. Beşiktaş’ımızın efsane futbolcusu, Büyük Kaptan Rahmetli Vedat Okyar’ın da dediği gibi “Sen Beşiktaş’san hakemi de yeneceksin. Hakemi yendiğin zaman kazanacaksın. Beşiktaş’ın hakemden gol yemişliği bile vardır.” Bu sözle yola çıkarak ve kalan son 4 maçı da alarak alnımızın akıyla 15. Şerefli şampiyonluğumuzu almak istiyoruz. Bu akşam oynayacağımız Bursaspor ‘un son 3 maçta 16 gol yemesinin aksine bu maça ayrı bir konsantreyle çıkacağını ve bu maçın zor ve stresli geçeceği kanaatindeyim ama eğer şampiyon olmak istiyorsak böyle maçları kazanmak zorundayız. Taraftarından malzemecisine, futbolcusundan yöneticisine kadar tüm camia olarak kenetlendik ve gelecek şampiyonluğu beklemeye geçtik. İnşallah yolun sonu şampiyonluk olur. Medya tarafından erkenden şampiyon ilan edilip 2 hafta da yaşanan puan kaybında şampiyonluğu kaybettiğini düşünenler ve öyle umut edenler yanılacaklar ve çok üzülecekler. Peş Peşe yaşanan puan kayıplarına rağmen akşam Bursaspor maçını kazandığı takdirde en yakın takipçisiyle arasında 2 puan olacak olan Kara Kartal yeniden moral tazeleyip rahat bir nefes almanın peşinde. Şampiyonlukta en büyük pay sahibi olan unsur içerde ve dışarda takımını yalnız bırakmayan BÜYÜK BEŞİKTAŞ’ın CEFAKAR TARAFTARIDIR. Yakalanan başarıda Beşiktaş taraftarının büyük etkisi olduğu futbol camiası tarafından her fırsatta dile getiriliyor.

Büyük Beşiktaş Taraftarı…

Beşiktaş şampiyonluktan olabilir mi? Matematiksel olarak bu mümkün! Ya kaybederse… Allah korusun. Yoksa biz Beşiktaşlılar olarak depresyondan çıkamayız. Medipol Başakşehir de şampiyon olmayı hak ediyor fakat Beşiktaş mücadelesi, isteği, hırsı, çalışkanlığı ve futbolunun güzelliği ile ondan on kat daha çok hak ediyor. Kalan maçlara baktığımızda Beşiktaş’ımızın şampiyonluğu kimseye bırakmayacağını düşünüyorum ve öyle olmasını istiyorum. Onun için Beşiktaş’ım haydi kalk ayağa yürü güneşe.

LA VİTTORİA SARA NOSTRA (ZAFER BİZİM OLACAK) ★ ★ ★

Yazar hakkında

Erol Apaydın

6 Aralık 1990 İstanbul doğumluyum. Aslen Sivaslıyım. Evliyim. Özel bir lojistik firmasında çalışmaktayım. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım okuyorum, koyu bir BEŞİKTAŞ taraftarıyım.

4 Yorum

Yorum Bırakın