Kişisel Yazılarım

İnternetin Parlayan Yıldızları Arasında Yer Almak Onur Verici

İnternet; yaşamımızla iç içe geçmiş bir araç. Zengin bir bilgi kaynağı olmasının yanı sıra aynı zamanda bireylerin fikirlerini özgürce ifade edebildiği bir ortam olan internet; aynı zamanda etkin bir iletişim aracı. İnternetin her kesime hitap edecek şekilde yaygınlaşması; internet kullanıcı sayısını her geçen gün artırıyor.

Ancak internet kullanan kişi sayısının artmasına rağmen internette bilgi paylaşımı yapılan mevcut sitelerin ziyaretçi sayısı da azalma gösteriyor. Başlarda internetin ilk kez kullanımının da verdiği heyecanla milyonlarca internet kullanıcısı forum ve sözlük sitelerine üye oldu. Ancak bir süre sonra forum ve sözlük sitelerinin internet kullanıcılarının ihtiyaç duydukları özgürlük ve öznellik alanında yeterli gelmediği kanaati oluştu. Yaklaşık 10 yıl önce üye alımlarını davetiye ile yapan forum ve sözlük siteleri günümüzde bu popülaritesini kaybetti.

Son bir kaç yıldır ise blog siteleri internetin yeni fenomeni konumuna yerleşti. Kaliteli içerik ve sınırsız fikir özgürlüğü imkânı ile internet kullanıcılarına aradıkları özgür platformu sunan blog siteleri; forum ve sözlük sitelerini gölgede bıraktı.

Her alanda olduğu gibi blog siteleri de; etkinlikleri, hitap ettikleri kitle, ziyaretçi oranları, yorum oranları, içerik kaliteleri gibi kriterler dahilinde değerlendiriliyorlar. Ben de oluşturduğum ve yönettiğim blog sitem sayesinde internet üzerinde daha özgür bir alan yarattığımı düşünüyorum.

Bu düşünce ile yeni fikirler üretmek ve blogumu zenginleştirmek için araştırma yaparken; blogumun Gelecek Vaat Eden Bloglar listesine girdiği haberini aldım. Böyle güzel bir yerde ismimi görmekten dolayı çok mutlu oldum ve bu olayda büyük pay sahibi olan evrengunlugu.net sitesinin sahibi Evren Soyuçok’a teşekkür etmek istiyorum. Bu haber beni son derece onurlandırdı.

Blog sitelerinin değerlendirme süreçlerini blog yönetimi konusunda saygın ve profesyonel blog yazarları tarafından gerçekleştiriliyor. Birbirinden başarılı bu isimlerin blogum ile ilgili böyle bir karar almış olmaları doğru yolda olduğumu bana gösterdi.

Şahsi sitem olan erolapaydin.com‘u değerlendirerek Gelecek Vaat Eden Bloglar listesine alan başta Evren SOYUÇOK olmak üzere;

Sema SCHOENROCK‘a

İrem ÖZER‘e

Sezer İLTEKİN‘e

Varol AKSOY‘a

Sabri Safa PAKSU‘ya tek tek teşekkür ediyorum.

Tabi ki bu ödülün karşılığı yazı ile teşekkürden çok daha fazlası. Benimle birlikte bu listede ismi olan herkesi de tebrik ederim. Sitemi bu dereceye layık gören ve ülkemizde blog kültürünün gelişmesine katkı sağlayan tüm jüri üyelerime tekrardan çok teşekkür ediyorum. Böylesine onurlandırıcı bir derece; insanın isterse neler yapabileceğinin bir göstergesi.

Hoşça kalın…

Yazar hakkında

Erol Apaydın

6 Aralık 1990 İstanbul doğumluyum. Aslen Sivaslıyım. Evliyim. Özel bir lojistik firmasında çalışmaktayım. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım okuyorum, koyu bir BEŞİKTAŞ taraftarıyım.

4 Yorum

  • Tekrar tebrik ederim Erol. Jürinin içinde yer alan biri olarak şunu söyleyebilirim ki Gelecek Vadeden Bloglar arasına girmek gittikçe zorlaşıyor, listede kalmak da öyle 😉 Özge Doğan, bizim ilk jüri üyelerimizdendi. Kendisi de oldukça başarılı bir blog yazarıdır. Blogun üç yaşını doldurana kadar GVEB listesinde yer almaya, faydalı içerikler üretmeye devam etmeni diliyorum. Bu arada ufak bir önerim var: Tanıtım yazılarının oranı senin yazılarına göre daha fazla. Tanıtım yazısı ekledikçe sen de kişisel olarak yeni yazılar eklersen bu durumu dengeleyebilirsin.

Yorum Bırakın