Spor

Beşiktaş’ın Şampiyonlar Ligi Kurası

Beşiktaş Şampiyonlar Ligi Kura

Beşiktaş belki de futbol tarihinde ki en iyi kurayı çekti. Gruplar belli olmadan hemen önce arkadaşlarımla aramızda kura tahmini yaptık ve her defasında çevremde ki herkese Allah Beşiktaş’a Galatasaray şansı versin deyip durdum. Neden diye sorduklarında ise Galatasaray’ın şampiyonlar ligi kuralarında hep şanslı olduğunu hatırlattım. Öyle de oldu. Kuranın son dakikalarına doğru kalsak ta ülkemizinde çok yakından tanıdığı bir isim olan Roberto Carlos’un çekmiş olduğu kura da Benfica, Dinamo Kiev ve Napoli ile eşleşmek bir takımın böylesine önemli bir düzeyde başına gelebilecek en talihli olaydır. Bu olayı avantaja veya dezavantaja çevirmek Beşiktaşlı futbolcuların elinde.

Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi Grubu

Beşiktaş’ın Şampiyonlar Ligi Grubu

B grubunda ki 4 takımda hemen hemen aynı seviyede ekipler. Beşiktaş bu grupta 1. de olsa şaşırmam, 4. olsa da yadırgamam. Ama Şampiyonlar Liginde Benfica, Napoli ve Dinamo Kiev ‘de Beşiktaş’tan daha tecrübeliler. Bu bizim için zaman zaman dezavantaj olabilir. Oturmuş ve istikrarlı bir kadroya sahip olan ve çok klas isimlerle gücüne güç katan Beşiktaş bunu lehine kolaylıkla çevirebilir. Bunu da zaman gösterecek.

Beşiktaşlı Futbolcuların Kura Sevinci

Beşiktaşlı Futbolcuların Kura Sevinci

Siyah-Beyazlı oyuncular umarız bu grupta 1. veya 2. olarak bir üst tura çıkar ve tarihi bir başarıya imza atar. Ancak kura çekimi yapıldığı sırada Beşiktaşlı oyuncuların o anı kamera ile çekmesi ,grup belli olduktan sonra sevinmeleri ve bunu sosyal medyada paylaşmaları çok hoşuma gitmedi.

Ülkemizi Şampiyonlar Liginde Temsil Edecek Olan Tek Takım Beşiktaş.

Ülkemizi Şampiyonlar Liginde Temsil Edecek Olan Tek Takım Beşiktaş.

Gruptan çıkarlarsa sorun olmaz ama aksi bir neticede bu video dalga konusu olabilir. Ülkemizde bunun örnekleri fazlasıyla var. 2 sezon önce Beşiktaş Club Brugge ile eşleştiğinde benzer görüntüyü Fikret Orman vermiş ve hem Türkiye’de hem de Belçika ‘da alay konusu olmuştu. Aynı şekilde Fenerbahçe spor kulübü başkanı Aziz Yıldırım da Beşiktaş’ı Avrupa dan eleyen Club Brugge takımını küçümsemiş köy takımı yakıştırmasını yapmış ve o sene Club Brugge’ninde daha altında bir kaliteye sahip olan Molde’ye yenilmiştir. Keşke böylesine bir görüntüyü vermeselerdi. Umarım korktuğumuz başımıza gelmez ve bizi Avrupa da temsil edecek olan kulüplerimiz Beşiktaş, Fenerbahçe, Atiker Konyaspor ve Osmanlıspor ülkemizi başarılı bir şekilde temsil eder.

Ülkemizi UEFA Avrupa Liginde Temsil Edecek Olan Takımlarımız; Fenerbahçe, Atiker Konyaspor ve Osmanlıspor

Ülkemizi UEFA Avrupa Liginde Temsil Edecek Olan Takımlarımız; Fenerbahçe, Atiker Konyaspor ve Osmanlıspor.

Beşiktaş’a Şampiyonlar Liginde, Fenerbahçe, Atiker Konyaspor ve Osmanlıspor’a UEFA Avrupa Liginde başarılar diliyorum.

Saygılarımla…

Yazar hakkında

Erol Apaydın

6 Aralık 1990 İstanbul doğumluyum. Aslen Sivaslıyım. Evliyim. Özel bir lojistik firmasında çalışmaktayım. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım okuyorum, koyu bir BEŞİKTAŞ taraftarıyım.

Yorum yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.