Web

Blog Yazarak Para Kazanmak Mümkün Mü?

Blog Yazarak Para Kazanmak

Blog yazarak para kazanmak, yurt dışında oldukça para getiren bir meslek haline gelmiştir. Günümüzde Türkiye’de de olması gereken yeri yavaş yavaş almaktadır. Teknolojinin gelişiminden faydalanan bireyler ek iş kaynağına yönelmişlerdir. Böylece daha sistematik bir şekilde hem eğlence hem de kazanç kapısı olarak blog yazarlığı mesleği edinmişlerdir. Blog sahibi iseniz, mevcut olan blog sayfalarınızda Google adsense’ ye başvurarak reklam alabilirsiniz.

Google Adsense Başvuru

Google Adsense Başvuru

Böylece sitenize yerleştireceğiniz reklamlardan da siz hiç bir şey yapmadan para kazanabilirsiniz. Hemen hemen her sitede karşınıza çıkan reklam butonları gibi sayfanın belirli yerlerine reklam videoları yerleştirirsiniz. Bloğunuzu ziyaret edenler o reklamlara tıkladıkça siz de google’ın belirlemiş olduğu tarifeden para kazanabilirsiniz.

Bloğunuzdaki reklamların tıklanması için siteye çok kişinin girmesi gerekmektedir. Bu nedenle bloğunuz çok güncel yazılardan oluşmalıdır. Ayrıca güncelliğin yanında da reklam videoları konu ile ilgili olduğu zaman zaten reklam açanların sayısı otomatik olarak yükselecektir.

Blog yazarak para kazanmak zahmetli bir iştir. Başka bir yolu ise şöyledir: Blog sahibi değilseniz, blog açarak işe başlayabilir ya da başka bloglar için metin yazarlığı gibi blog yazarlığı yapabilirsiniz. Bu durumlarda sitesiyle ilgilenemeyen kullanıcının yerine sizler ilgilenirsiniz. Yazı ve içeriklerini, fotoğraf ve video düzenlemelerini sizler yaparsınız. Blog sahibi ile anlaştığınız ücreti de hesabınıza aktarabilirsiniz.

Blog Yazarak Para Kazanma Yolları

Blog Yazarak Para Kazanma Yolları

Blog yazarlığında seçilen konu önemlidir. Konunun popüler olması gerekmektedir. Ayrıca gündemden ve sık takip edilenlerden de oluşabilir. Diğer blogları takip ederek güncelden uzak kalmamanızı öneririz. Yazacağınız yazılardaki uygun uzunluk, içerik ve noktalama işaretleri ile seo kurallarına uygun metinler ortaya çıkarırsanız arama motorlarında rakiplerinizi geride bırakma şansınız da artar.

Kopyala yapıştır seçeneği bloglarınızda asla kullanmamanız gereken bir durumdur. Sizin yazılarınız her zaman özgün olmak zorundadır. Düzenli ve sıkı bir çalışma sonucunda bir ay gibi kısa bir zamanda istediğiniz sonucu elde edebilirsiniz.

Bu konuda yaratıcı bir zekâya sahipseniz bu işi uzun soluklu olarak devam ettirebilirsiniz. Blog yazarak para kazanmak, her gün düzenli olarak bir ya da iki saatinizi ayırarak devam edebileceğiniz bir iştir. Bu sayede makul miktarlarda ek kazançlar elde etmeniz mümkün olacaktır.

Yazar hakkında

Erol Apaydın

6 Aralık 1990 İstanbul doğumluyum. Aslen Sivaslıyım. Evliyim. Özel bir lojistik firmasında çalışmaktayım. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım okuyorum, koyu bir BEŞİKTAŞ taraftarıyım.

2 Yorum

  • Mümkün müdür sorusunun cevabı hem evet hem de hayır 🙂 Eğer amacınız gerçekten sadece para kazanmaksa para kazanamadan blogu kapatıp gidersiniz. Ancak yazarsanız para zaten bir yerden sonra gelecektir. Ancak sabırlı ve özverili olmak ana şart.

    Her zaman söylerim.
    “Para kazanmak için yazmayın, yazdığınız için para kazanın !”

Yorum yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.