Web

Google Adsense İle Para Kazanmanın Yolları

Google Adsense Başvuru

Google adsense ile para kazanmak birçok insanın merakla araştırdığı konulardandır. İnternet sitesine sahip veya bazı bloglarda ürün veya yazılarının tanıtımını yapan kişi veya kuruluşlar, işletmeler sahip oldukları blog ve sitelerde bazı reklamlar almaktadırlar. Adsense google ile ilişkili ve reklam vermek ve almak için google ile anlaşma yapan kişilerin para transferlerinde ve reklamların sayılarının ve izlenirliğini takibinin yapıldığı ve birim başına gösteri sayısı gibi bazı oransal rakamlarım yayımlandığı ve kullanıcılara bu bilgilerin aktarıldığı bir platform olarak çalışmaktadır.

Reklam veren veya alan kişi veya kurumların açtıkları google hesaplarının adsense ile ilişkilendirilmiş olması gerekmektedir. Eğer bu ilişkilendirme yapılmazsa adsensenin reklam gelirleri ile ilgili bilgi toplaması ve hesap sahiplerine bildirmesi mümkün değildir. Google adsense ile para kazanmak için öncelikle reklam yapılmayabilecek bir blog ya da platformda açılmış bir sayfamızın olması gerekmektedir. Youtube’yi örnek olarak bu konuda anlatabiliriz. Youtubede reklam yayımlamak için öncelikle youtubede açılmış bir hesabımızın olması gerekmektedir.

Google ile anlaşmalı ve google reklamlarını yayımlayan tüm siteler için de aynı durum geçerlidir. Ancak youtube gibi üyesinin milyonları bulan her site üyelerinin sayfalarında yayımlanan reklamlardan dolayı hesap sahiplerine herhangi bir para ödemesi yapması söz konusu değildir. Örneğin facebook kullanan herkesin facebook sayfasında belirli reklamlar yayınlanmaktadır. Ancak facebook reklamını yayımladığı bu reklamlar için hesap sahiplerine herhangi bir para ödememektedir.

Facebook üzerinde yayımlanan google reklamları için de durum aynıdır. Youtube gibi video paylaşım portallarında yayımladığımız ve kendi kurgumuz olan video ve paylaşımların izlenilmesi sırasında yayımlanan reklamlardan youtubenin üyelerine para kazandırması youtube ve benzeri sitelerin özelliklerindendir. Google adsense ile para kazanmak için youtube ve youtube benzeri sitelerde üyeliğimizin olması ve bu üyeliğimizin gereği olarak bir adsense hesabı açmış olmamız ve bu hesabı da youtube üyeliği için kullandığımız hesapla ilişkilendirmiş olmamız gerekmektedir.

Youtubede açtığımız hesap ile ilişkilendirdiğimiz adsense hesabı hesap sahibine youtubedeki hesabımızda yayımlanan reklamların ne kadar yayınlandığını ve bu yayınlanan reklamlar sayesinde ne kadar para kazandığı konusunda takip fırsatı verdiği gibi belirlenen kazanç aralıklarına ulaşmış reklam kazançlarımızın ödenmesi için de tanımlanacak banka hesaplarına paraların aktarılmasında da önemli rol oynamaktadır.

Yazar hakkında

Erol Apaydın

6 Aralık 1990 İstanbul doğumluyum. Aslen Sivaslıyım. Evliyim. Özel bir lojistik firmasında çalışmaktayım. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım okuyorum, koyu bir BEŞİKTAŞ taraftarıyım.

4 Yorum

Yorum yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.