Web

Google, Ürün Reklamları İçin Content API For Shopping Arayüzü

Google, Ürün Reklamları İçin Content API For Shopping Arayüzü

Google günümüzde arama motorları arasındaki önderliğini sürdürmeye devam etmektedir. Artık günümüzde Google ansiklopedilerin yerini almıştır. İçerik olarak yıldan yıla kendini yenilemekle kalmayıp kullanıcıları tarafından tercih edilirliğini arttırmak için farklı buluşlara da yeltenmiştir.

İşte bunlardan biri reklam hususunda kullanıcılarının önünü açmış onların şirketlerinin, ürünlerinin reklamını yapabilecekleri saha olmuştur. Bu önemli adım Google’ın değerini daha da arttırmıştır. Çünkü satıcılar ürünlerini tanıtabilecekleri pazarlara ihtiyaç duyarlar. Elektronik ortamın bu derece hayatımızda yer ettiği zamanımızda Google reklamları iş dünyasının reklam kapasitesini arttırma şansını vermiştir.

Google, Ürün Reklamları İçin Content API For Shopping Arayüzünün Getirdikleri

Google Ürün Reklamları İçin Content API For Shopping Arayüzü işte tam da sektörde bu ihtiyacı karşılamak için geliştirilmiş bir reklamcılık sistemidir. Bu sistem satıcıların ürünlerinin detaylı bir şekilde zengin resim ve görsellerle online olarak müşterilerine gösterir. Böylelikle satıcının ya yerel mağazasına ya da web sitesine yönlendirerek ürününü geniş bir kitleye göstermesine vesile olur.

Böylelikle Content API For Shopping garantisi altında programatik olarak güvenli bir şekilde ürün ya da ürün listeleri kolaylıkla keşfedilebilir. Bu kadarla yetinmeyip program kullanıcıya daha da ötesini vaat ediyor. Ürünlerin fiyat ve stok bilgisini de veriyor. Böylelikle kullanıcıların size yahut web sitenize ulaşmadan ürününüzün durumunu öğreniyor. Alış verişlerimizi kolaylaştıran internet kullanıcılarının Content API For Shopping sayesinde alım satım işleri artık daha da kolay oldu.

Content API For Shopping Arayüzüne Nasıl Sahip Olurum?

Content API For Shopping arayüzüne sahip olmak için yapılması gereken ilk adım Merchant Center Account hesabı açarak yola çıkıp ve sonraki adımları (sizden bazı url bilgileriniz gibi bilgiler isteyecek) kolaylıkla takip ederek bu arayüzü ürünlerinizin reklamlarını her gün milyonlarca tıklanan web sitelerinde gösterme imkânı bulabilirsiniz. Google’ın geliştirdiği bu Content API For Shopping uygulamasıyla reklamcılık sektörüne de yeni bir boyut kazandırdığı kati bir gerçektir.

Yazar hakkında

Erol Apaydın

6 Aralık 1990 İstanbul doğumluyum. Aslen Sivaslıyım. Evliyim. Özel bir lojistik firmasında çalışmaktayım. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım okuyorum, koyu bir BEŞİKTAŞ taraftarıyım.

2 Yorum

Yorum yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.