Kişisel Yazılarım

Kardeşimi Selamlıyorum

Kardeş-Arkadaş-Dostluk-Sevgi

Aziz kardeşlerim;

Ben kardeş ne demek ilk olarak onunla başlamak istiyorum. Kardeş demek sıkılınca, bunalınca ruhuna ilaç demek. Bir sesiyle bütün dertlerini unutmak demek. Kardeş demek hayat demektir. Onun aldığı her nefeste mutlu olmak. Onun her acısına ortak olmak her mutluluğunda destek olmak demek. Bir yerde okumuştum, kardeşliği iki cümleyle aynen şöyle anlatmış:“ BİLİR MİSİN BİZDE KARDEŞLİK NEDİR? NEFESİN KESİLİRSE AL BU CAN SENİNDİR. YOLUN SONU UÇURUMSA, KARDEŞİM GERİ DÖN İLK ADIM BENİMDİR…” Bence başka lafa hacet yok.

Kardeşlik.

Kardeşlik.

Kardeş yük değil candır! Aynı anadan aynı babadan olmaya gerek var mı? Bir selam için ya da bir tebessüm ve yardım için. Kardeş sevgisi karşılıksız ve koşulsuz olmalı. Bu dünya da hepimize yetecek yer var ;atalım içimizden kini, nefreti, merhametsizliği gelin verelim el ele kurtaralım bütün kardeşlerimizi, diğer yarılarımızı. La ilahe illallah ta birleştik biz şimdi neden bu nefret. Ön yargılarımızı, nerede kaldı eski zamanlar eskiden birlik vardı demeleri, millete suç bulmayı önce biz adım atalım örnek olalım sonra bir bakmışız arkamızda koşulsuz sadece sevgiyle yaklaşan dostlarımız, kardeşlerimiz. İlk adımı biz atalım gerisi zaten gelir. Çünkü bu millette ışık var ölmedi daha merhametimiz, sevgimiz. Bizde bu ışık oldukça bir tane bile kardeşimiz selamsız kalmayacak. Kardeşlik düşmesin diye tutmaksa o zaman bizde hiç bırakmamak üzere tutmaya devam edelim. Kendi kardeşimizin saçının teline dünyayı yakıyorsak bütün kardeşler için yakmalıyız. Bizi kardeş yapan kan değil kalptir ve kardeş dediğin iyi-kötü her anında yanında olmaktır o yüzden hepimiz kardeşiz. “HİÇBİRİNİZ KENDİSİ İÇİN İSTEDİĞİNİ MÜMİN KARDEŞİ İÇİN İSTEMEDİKÇE İMAN ETMİŞ OLAMAZ.” İsteyelim ki aramızdaki kardeşlik bağları kopmasın daha da, daha da güçlensin! Mesela her gün tanıdık tanımadık herkese selam verelim, gülümseyelim, dertlerini dinleyip ortak olalım, yardımcı olmaya çalışalım, elini tutup ya da sarılıp ben senin yanındayım diyelim. Sevdiğimizi söyleyelim.

Tebessüm sadakadır.

Tebessüm sadakadır.

Seni seviyorum kardeşim demek bu kadar zor olmamalı. Biz bu dünyayı sadece bir selam ve bir tebessümle bile güzelleştirebileceğimize inanıyorum. İnanmak demek başarıya adım atmak hatta başarıya yaklaşmak demek ,inanmak her şeyi başarmak demek.

 

BÜTÜN KARDEŞLERİMİ SELAMLIYOR VE KUCAKLIYORUM…

SİZLERİ ÇOK SEVİYORUM…

ALLAH’IN MERHAMETİ VE SEVGİSİ BÜTÜN KARDEŞLERİMİN ÜZERİNE OLSUN…

Yazar hakkında

Erol Apaydın

6 Aralık 1990 İstanbul doğumluyum. Aslen Sivaslıyım. Evliyim. Özel bir lojistik firmasında çalışmaktayım. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım okuyorum, koyu bir BEŞİKTAŞ taraftarıyım.

2 Yorum

Yorum yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.