Genel

Kendinle Barışmanın Yolu

Her Daim Kendinizi Sevin.

Tabiatı, insanları kendini tanımak ve sevmek belli bir süreç içerisinde gelişir. Bu süreç içerisinde insanın kendine ve etrafına karşı saygısı çok ehemmiyetlidir. Hayatta herşeye pozitif,  sevgi ve müsamaha ile bakmak veyahut bakabilmek aslında cesaret ve dürüstlükle alakalı bir olgudur. Her insanın bu manada bir hayat şekli belirlemesi ne güzel olurdu değil mi?

Hayatınızdaki En Önemli Kişi Kendinizsiniz.

Hayatınızdaki En Önemli Kişi Kendinizsiniz.

Bir insanın davranışlarının hangi unsurlarda belirlediği çok ehemmiyetlidir. Kedisine haksızlık yapıldığını, ezildiğini ifade eden bir insan  karşı taraftan arayış içersinde  olandır. Oysa kendisini başkalarına anlatamamış bir insan kendisiyle ilgili konuları dile getiremediğinin küçüklüğünü yaşadığının farkında değildir. Şayet bir gün farkında olursa kendisiyle barışık demektir.Çevresinde önyargılı, insanları üzmeyi zevk edinmiş garip insanlar varsa bilinmeli ki o insanlar korkaktır. Kolları sıvayıp kahramanlık vakti demek için geç kalmamalıdır. Cesaret ve dürüstlük birleşiminin kahramanlık olduğu; kendisi ile barışık insanların hem kendi, hem etrafı için kahraman kişiler olduğu uzun sürmemelidir. Böyle diyorum zira gelişim ve değişim uzun müddetlidir. Hayata her vakit bir adım daha atmalı diye düşünmeli insan. Bilhassa bir annenin çocuklarını gözlemlemesi, gözlemlediğini görmesi, gördüğünü idrak etmesi çok önemlidir. Ve en önemlisi beni gülümseten beşeri paylaşımlarımla zorluklara göz kırpabilmem. Çok güvendiğim bir arkadaşım hakkımda kötü şeyler söyleyebilir fikir özgürlüğü olduğunu düşünürüm bu sözünün de kendisini bağlayacağını belirtirim. Hiddet ve intikam duygusu geliştireceğime o kişiyi kendisiyle baş başa bırakırım.

Kendinizle Barışık Olmaktan Asla Vazgeçmeyin.

Kendinizle Barışık Olmaktan Asla Vazgeçmeyin.

Çünkü;kendisiyle barışık insanlar yanmış yıkılmış yerlerin küllerinden, tozlarından hayat yaratanlardır. Ve her mevsim insana hayat sevinci verir. Her zaman insanlar içinde değişmek ve gelişmek hayat ilkesi olmalıdır. İnsanlar zor günlerde birbiriyle kenetlenmeli, refah dolu günlerde de paylaşmayı ihtiyaç duyulan bir durum olarak görmelidirler. Kendini beğenen, kızan, yol çizen, tenkit eden, sorgulayan insanlar tüm hayat süresince yaşadığı etrafa hep güzellik katar. Yeni bir güne, hayal ettiğin gibi güzel ve sevgi dolu başla…Ne kaybedersin?…Kendinizle barışmanın yaydığı ışığı ve sevgiyi tüm hayatınıza ve dünyanıza aydınlatmasını huzur ve mutluluk içinde yaşamanızı dilerim…Sevgiyle kalın…

 

Saygılarımla…

Yazar hakkında

Erol Apaydın

6 Aralık 1990 İstanbul doğumluyum. Aslen Sivaslıyım. Evliyim. Özel bir lojistik firmasında çalışmaktayım. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım okuyorum, koyu bir BEŞİKTAŞ taraftarıyım.

Yorum yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.