Web

Kişisel Blog İçin Com.Tr Nasıl Alınır

Kişisel blog günümüzün internet dünyasında oldukça popüler bir hale gelen adreslerin başında gelir. Kişisel blog kısa sürede açılabileceği, maliyeti olmaması ve oldukça amatör bir biçimde olmasından dolayı çokça tercih edilen bir hale gelmiştir.

Kişisel blog internet üzerinde çokça denk gelebileceğiniz bir alandır. Bu bloglar da her türlü konu işleme imkanı bulunur ve herkesin de blog açarken farklı bir düşüncesi olmaktadır. Ama şu unutulmamalıdır ki fark edilmek için iyi bir konumda olmak için internet üzerinde oldukça popüler bir hale gelmemiz ve diğer bloglara kısmen de olsa fark atmamız gerekir. Bunun için de yapmamız gereken şeylerin başında .com alan adı almak gerekir.

Bloglar için .com alacağımız zaman internet üzerinden öncelikle bir ad belirlemeliyiz ve bu ad sistemde arama yaptığımız zaman eğer daha önce hiç bulunmayan ve alınmamış bir ad ise sistemde olumlu sonuç çıkarsa bu platformlarda www. gkg.net adlı siteden almak istediğiniz .com adlı domaini alma şansınız bulunur. Bundan sonra ise yapmanız gereken işlerin başında domain için gerekli olan ücreti yatırmak gelir. Bu ücret ülkemiz de belirtilen fiyatlara göre genel olarak 10 dolar diyebileceğimiz bir ücretten ibarettir. Buda Türk lirasına çevirdiğimiz zaman 30 Türk Lirası gibi bir ücrete tabir olur.

Com.tr Domain almak içinse

– Kimlik fotokopisini göndermeniz yeterli olacaktır. Fakat sadece ad soy ad geçen com.tr domainler için kimlik yeterli olacaktır. Başka bir anlam taşıyan ve marka değeri olan kelimeler için com.tr alırken o markanın haklarına sahip olmanız gerekmektedir.

Oldukça basit bir işlem haline gelen .com adlı domain alma işlemi internet üzerinden yarım saat gibi bir sürede halledilebilir. Sadece dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunur. Bunlarda domain alırken çok dikkat çekici ve her zaman için kullanılabilecek bir ad olması gerekmektedir. Bu sayede hem akılda kalıcı olursunuz hem de oldukça kısa sürede popüler olup daha fazla kişiye ulaşma gibi avantajlarınız bulunur.

Bu sebepler bu tarz domain hizmetlerinin oldukça yaygın bir hale gelmesini ve kısa sürede bu işin de alımını satımını yapan kişilerin olmasını ve bu sayede ciddi bir ekonomik hizmet olması sağlanır. Hatta önemli isim yapmış hesaplarda bu hesapların satımı için binlerce dolar gibi ücretler ortaya çıkmaktadır. Bu da bu işin yani .com adlı domainlere gelen talebin piyasaya ekonomik olarak kısmen de olsa artısını bizlere yansıtır ve domain hizmetinin ne kadar önemli olduğunu görmemize yardımcı olur.

Yazar hakkında

Erol Apaydın

6 Aralık 1990 İstanbul doğumluyum. Aslen Sivaslıyım. Evliyim. Özel bir lojistik firmasında çalışmaktayım. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım okuyorum, koyu bir BEŞİKTAŞ taraftarıyım.

Yorum yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.