Web

Kişisel Blog İçin Hosting Tavsiyeleri

Kişisel blog son zamanlarda internet aleminde herkesin her kesimden insanın yer edinmek için kullandıkları çok rahat bir şekilde blogger adlı adres kullanılarak açılan kişinin tamamen kendi istediği paylaşımlarını yaptıkları ve bu yoldan tanınmak için çaba sarf ettikleri adrese kişisel blog denir.

Kişisel blog kurmak işi iyi bilen bir kişi için blogger üzerinden sadece yarım saat içerisinde yapabileceği oldukça basit bir işlemdir. Burada önemli olan nokta blog açabilmek değil blogu sanal dünya da yani internet aleminde oldukça popüler bir noktaya getirmektir. Bunun için açacağınız blogun içeriği hem oldukça kaliteli olmalı hem de sık sık kendi blogunuza girerek bu blog ile ilgili güzel takipçilerinizi etkileyecek paylaşımlar yapmak olacaktır.

Ama bunların en başında daha kişisel blog açarken kendi blogunuza bir hosting bulmanız gerekmektedir. Hosting kısa adı ile değerlendirme yaparsak alan adı anlamına gelmektedir. Alan adı da internet kullanıcıların arama yaptığında kullanarak sizlerin sayfasını bulacağı bir adrestir.

Sayfalara hosting tavsiyesi ile ilgili olarak ise hangi konuda blogunuz ile yayın yapacak iseniz akılda kalan o konuyu o alanı bizlere çağrıştıran en önemli kavramları bir araya getirmek en mantıklı fikir olacaktır.

Kişisel bloglar için Türkiye lokasyon hosting firmaları tercih edilebilir. Bunların başında ise;

Örnek vermek gerekirse bu konu ile ilgili olarak yeşili ve doğayı çağrıştıran bunla ilgili paylaşım yapan siteye konacak güzel alan adlarından biri ise mesela yeşil Bursam olabilir. Bu sayede birçok kişi Bursa da yeşil olduğu için ya da hem yeşil hem de Bursa ile ilgili olarak arama yapacağı zaman bu adres adını muhtemelen girmeyi deneyecek. Bu sayede sizin blogunuza daha rahat internet üzerinden denk gelecektir bu sayede de daha rahat bir şekilde blogunuz hem büyüyecek hem de popülerliği her geçen gün artmaya başlayacaktır.

Hatta günümüzün internet çağında hosting yani alan adı o kadar önemli ve popüler bir hale gelmiştir ki bugün ciddi bir şekilde kalite kokan alan adlarının alımı ve satımı yapılmakta hatta ekonomiye büyük paralar bu sayede kazanılmaktadır. Önemli sayfaların alan adlarını ise almak isterseniz o zaman çok büyük miktarları yani binlerce lirayı gözden çıkarmanız gerekmektedir. Ama tabi ki size geri dönüşü de çok iyi olma ihtimali bulunmaktadır.

Yazar hakkında

Erol Apaydın

6 Aralık 1990 İstanbul doğumluyum. Aslen Sivaslıyım. Evliyim. Özel bir lojistik firmasında çalışmaktayım. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım okuyorum, koyu bir BEŞİKTAŞ taraftarıyım.

4 Yorum

  • Yazınıza ilave olarak yıllardır kullandığım Turhost’u da tavsiye ederim. Fiyat olarak diğer firmalara göre biraz fazla olabilir fakat hiçbir sıkıntı yaşatmaz. Daha önce Güzel Hosting’de kullanmıştım. Burada da hiçbir sorun yaşamadım. Fiyat olarak da gayet iyi.

    • Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Evet Turhost’da önde gelen hosting firmalarından biridir. Ben de Güzel Hosting kullanıyorum gayet başarılı ve hiçbir sorun çıkartmıyor.

  • Kişisel blog veya basit bir şirket sitesi olsun hiç fark etmez kesinlikle Sunucu yönetim bilgisine sahip iseniz kendi sunucunuzu direkt olarak DC’den alıp herşeyi kendi kontrolünüzde olmasına özen gösterin.
    Sunucu yönetiminde bilgi sahibi değilseniz de kesinlikle 3. sınıf merdiven altı firmalar ile çalışmayın 3-5 lira fazladan verip sağlam köklü firmalar ile çalışın sorun yaşamayın yaşadığınızda ise karşınızda bir sorumlu bulasınız.

Yorum yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.