Web

Kişisel Blog İçin Sosyal Medya Kullanımı

Kişisel Blog İçin Sosyal Medya Kullanımı

İnternet kullanmayan kişi yok denecek kadar azdır. İnternet kullanımının hızla yayılmaya başlaması ile internet üzerinden para kazanma yöntemlerine de sıkça başvurulmaya başlanmıştır. Bu yöntemlerden en yaygın olanı ise kişisel blog sahibi olmaktır. Kişisel blogunuz ne kadar çok kişi tarafından ziyaret edilirse o kadar çok para kazanırsınız. Çünkü siteniz tıklandıkça reklam alma olasılığınız da artar. Peki ya bir kişisel blog nasıl popüler hale getirilir? Sosyal medya kullanımının ne gibi bir faydası olabilir? Bu soruların cevabı yazımızın devamında ayrıntılı şekilde yer almaktadır.

Kişisel bloglar nasıl popüler yapılır?

Kişisel blogunuzun popüler bir hale gelmesi için öncelikle güzel bir konu belirlemelisiniz. Seçeceğiniz konu hakkında bilgi sahibi olmanız ve sevmenizde blogunuzun geleceği açısından çok önemlidir. Blogunuzun fazla tıklanmasını sağlayacak bir diğer önemli şey ise sitenize vereceğiniz isimdir. İsim seçimi yaparken çok dikkat etmeli ve diğer siteler içerisinden kolayca ayrılacak dikkat çekici bir site ismi koymalısınız. Gelelim kişisel blog için yapılabilecek en önemli konuya. Bir sitenin kısa sürede popüler olabilmesi için mutlaka olması gereken şey aktif sosyal medya kullanımıdır. Hemen hemen herkesin en az bir tane sosyal medya sitesine üye olduğu günümüzde kişisel bir blog sahibi birinin sosyal medya kullanmaması düşünülemez. Çünkü bu kadar çok kullanılan bir aracın üzerinden birçok kişiye sitenizi duyurarak iyi bir reklam yapabilirsiniz. Kısacası sosyal medya blog tanıtımı için çok iyi bir olanaktır. Kişisel blogunuzun adıyla açılmış sosyal medya hesapları ile kısa sürede sitenizi tanıtarak popüler bir hale getirebilirsiniz.

Kişisel blog sahipleri neleri yapmaktan kaçınmalı?

Kişisel medya sahipleri sosyal medyada kendilerine takipçi sitelerinden takipçiler satın alabilmektedirler. Bu yöntemle takipçi sayılarını fazla gösterebilirler ilk olarak bakıldığında iyi bir fikir olarak gözükse de bu çok büyük bir yanlıştır. Çünkü takipçi sitelerinden gelen takipçilerin sizin kişisel blog sitenizde ki konu ilgi alanı olmaya bilir. Böylece hızla sizi takip etmeyi bırakabilirler. Yani kısa yoldan sitenizi popüler yapmaya çalışırken zarar edebilirsiniz. Bu yüzden böyle bir yöntemden kesinlikle uzak durmalısınız.

Yazar hakkında

Erol Apaydın

6 Aralık 1990 İstanbul doğumluyum. Aslen Sivaslıyım. Evliyim. Özel bir lojistik firmasında çalışmaktayım. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım okuyorum, koyu bir BEŞİKTAŞ taraftarıyım.

2 Yorum

Yorum yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.