Web

Kişisel Blog Reklam Yerleşimi Nasıl Olmalıdır?

Kişisel Blog Reklam Yerleşimi Nasıl Yapılır

Günümüzde internet üzerinden birçok farklı işler yapılabilir. Çok büyük bir fırsatlar alemi olduğu için oldukça popüler hale gelmiştir. Bugün bizim ülkemizde yapılan bir yayını Amerika gibi bir bölgede bulunanlar görebilir ve bizler bu şekilde bir nevi tanıtım bile yapmış oluruz. Bu ve bunun gibi sebeplerden dolayı internet üzerinden herkes kendi gücüne göre iş yapmaya çalışır. Kişisel blog daha az maliyeti olduğu için ve kolaylıkla kurulabilecek olan bir sistem olduğu için birçok kişi tarafından kişisel blog kurulur.

Etkili yerleşim sayesinde Sayfa To oranlarını yükselterek paralel olarak kazançlarınızı da yükseltmeniz mümkündür. Anahtar nokta ise aynı font ve site renkleri ile reklamların oluşturulmasıdır.

Kişisel blog kurmanın bu işi yapanlar tarafından birçok farklı amacı bulunabilir. Bu amaçlar kimi zaman kendini tanıtma kimi zaman da herhangi bir ürün ile ilgili bilgi verme olabilir ama popüler bir hele gelen bloglar aldıkları reklamlar ile çok iyi paralar kazanma imkanları her zaman için bulunur.

Bu blogların para kazanılır bir hale gelmiş olması için iki farklı değer önemli olur. Birincisi çok yüksek takipçi oranlarını yakalayıp çok büyük kitlelere ulaşmak ikincisi ise blogların neredeyse gelir kaynaklarının büyük çoğunluğunu yansıtan reklam yerleştirmesini çok iyi yapmaları gerekli olur.

Bloglar reklam yerleştirme işlemi yaparken öncelikle hangi konu ile ilgili bilgi veriyorlarsa onla ilgili reklam yerleştirme işlemi yapmaları oldukça iyi olur yoksa takip edenlerin farklı reklamları görüp gitme ihtimalleri bulunur. İkincisi ise reklam yerleştirme yaparken ana ekrana koyulan reklamların hiçbir zaman için blog üzerinden tanıtılan ürünü gölgede bırakacak bir biçimde olmaması gerekmektedir. Böyle olursa da gelen kişiler bir kere reklamın tıklayacağı değerin önünde olduğunu görüp hemen reklamı kapatmak ve bu reklamdan rahatsız olduğunu belirtmek istiyor ve buda reklamın boşa gitmesine hiçbir şekilde ne yapılan reklama ne de tanıtılan sayfaya bir yararının olmamasını sağlamaktadır.

Ama bu kurallara dikkat edildiği zaman hiçbir şekilde problem yaşanmaz ve reklam verenler ile blogları olanlardan edindiğimiz bilgilere göre kişisel blog reklamları eğer yerinde ve doğru kullanılırsa oldukça faydalı ve etkili olur. İnternet üzerinden verilen reklamların etkili olması bakımından blog reklamları birçok platforma göre ön sıralarda olduğu söylenebilir ve buda gün geçtikçe burada reklam ücretlerinin artıp tavan yapmasına sebep olabilecek bir etkendir.

Reklam Yerleşim Örnekleri

Kişisel Blog Reklam Yerleşimi Nasıl Yapılır

Kişisel Blog Reklam Yerleşim Örnekleri

Yazar hakkında

Erol Apaydın

6 Aralık 1990 İstanbul doğumluyum. Aslen Sivaslıyım. Evliyim. Özel bir lojistik firmasında çalışmaktayım. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım okuyorum, koyu bir BEŞİKTAŞ taraftarıyım.

Yorum yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.