Kişisel Yazılarım Web

Kişisel Blogda Olması Gerekenler

Kişisel Blog Nasıl Oluşturulur?

Son yıllarda oldukça revaçta olan kişisel bloglar her insanın açabildiği ve her konuda bilgi paylaşabildiği son derece sosyal bilgi platformlarıdır. Buralarda bilgi paylaşmak insanları hem rahatlatıyor hem de sosyal ağlar aracılığı ile popülaritelerini arttırıyorlar. Tabi bu kişisel blogları açmadan önce mutlaka dikkat etmeniz gereken noktalar da olabiliyor.

Bu noktalara dikkat ettiğiniz taktirde kişisel blog konusunda oldukça iyi bir başarı yakalayabilirsiniz. Bir blog oluşturmak istiyorsanız bir sitenin olmazsa olmazlarına mutlaka dikkat etmelisiniz. Bu ince detayları göz önünde bulundurduğunuz taktirde çok ziyaret edilen son derece popüler bir kişisel blog platformunuz olabilir ve kendinizi insanlara daha iyi bir şekilde ifade edebilirsiniz.

 Kişisel Blogda Olması Gerekenler

Kişisel blog kurmaya karar verdiyseniz öncelikle isim belirlemelisiniz. İsim bir blogda mutlaka olması gereken en önemli unsur. Çünkü insanlar sizin blogunuza bir adres ya da isim üzerinden arama yaparak gelecekler. Ayrıca isim seçerken kendi adını ve soyadınızı kullanabileceğiniz gibi sitenizin içeriği ile ilgili bir isim de kullanmayı seçebilirsiniz. Blogunuza uygun bir isim bulduysanız eğer sonrasında olması gerekenlerden bir diğeri de sitenize koyacağınız içerik.

Blog sizin olduğu için içerikleri hazırlamak için blog yazarlığınızın olması gerekir. Ancak özgün yazılar yazamıyorsanız yazdırma şansınız da bulunmaktadır. Önemli olan sitenizdeki tüm yazıların başka yerlerden alınmış olması değil o yazıları bizzat kendinizin yazmış olması gerekir. Blogunuza sabit sayfalar da ekleyebilirsiniz. Sabit sayfalar siteniz hakkında açıklamaların ya da kendinizi tanıttığınız yazılar da olabilir.

Kişisel Blogda Ne Tür İçerikler Kullanmalısınız?

Kişisel bir blog açmaya karar verdiyseniz sağlam bir içerik bulmanız gerekir. İçeriklerinizi her açıdan ilgi çeken konulardan seçmelisiniz. Genelde bayanların daha sık takıldığı internet ortamında moda ve sanat ya da kitaplar gibi kişisel bloglar oluşturabilirsiniz. Sağlık siteleri de en çok ziyaret edilen bloglardır. Sitenizin sürekli ziyaret edilmesi için farklı içerikler eklemelisiniz. Sürekli yeni yazılar yazmalı zengin bir içerik arşivi oluşturmalısınız. İçeriklerinizi kesinlikle kopya olarak sitenize yerleştirmeyin. İnsanların sitenizi ziyaret etmesi kadar sitenizde uzun zaman vakit geçirmesi de önemli bir konudur.

Yazar hakkında

Erol Apaydın

6 Aralık 1990 İstanbul doğumluyum. Aslen Sivaslıyım. Evliyim. Özel bir lojistik firmasında çalışmaktayım. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım okuyorum, koyu bir BEŞİKTAŞ taraftarıyım.

8 Yorum

Yorum yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.