Web

Kişisel Bloguma Nasıl Ziyaretçi Çekerim

Kişisel bloğunuz beklediğiniz kadar ilgi görmüyorsa uygulayabileceğiniz bazı yöntemler bulunmaktadır. Son zamanlarda bu işlemin adı Growth Hackink olarak da anılıyor. İçeriği ise Seo, Dijital pazarlama ve marketing işlemlerini yaratıcı bir şekilde oluşturarak sitenin sağladığı faydadır.

Kişisel bloğunuz için uygulayabileceğiniz yöntemlere geçelim.

Hediye / Çekiliş

Periyodik olarak imkânlarınız dâhilinde takipçilerinize sunacağınız hediyeler ve arada yapacağınız çekilişler sayesinde sabit ziyaretçiler kazanabilir kişisel bloğunuza olan ilgiyi arttırabilirsiniz.

Google Adwords

Kişisel blogları takip eden bir internet kullanıcı kitlesi bulunmaktadır. Genellikle bu konuda sitelere ulaşmak için “kişisel blog” gibi arama terimlerini tercih etmektedirler. Bütçeniz dâhilinde Google Adwords reklam kampanyası oluşturarak kitleyi bloğunuza çekebilirsiniz.

Değerli Paylaşımlar ve İçerikler

Blog okuyucuları her zaman farklı konularda veya ihtiyaç duyduğu alanlarda zengin bir anlatıma ihtiyaç duyarlar. Bu tarz durumlarda oluşturacağınız her içeriğin zengin bir içeriğe sahip olması gerekmektedir. Örneğin günde 200 kelimelik 3 içerik oluşturmak yerine 600 kelimelik detaylı bir içerik oluşturmanız ziyaretçilerinizi daha memnun bırakacaktır.

Sayfa Beğenisi İle Hedef Kitle Oluşturma

Özellikle Facebook bu konuda bulunmaz bir nimettir. Bloğunuzun ilgi alanına uygun hedef kitleye yönelik bir reklam kampanyası uygulamanız sayfanız üzerinde kitlenizi oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Bu sayede paylaştığınız değerli içerikler üzerinden yazınıza ziyaretçi çekebileceksiniz.

Ziyaretçiler İle Etkileşim Sağlama

Ziyaretçilerin site ile etkileşim sağlayacağı birkaç yol bulunmaktadır. Sosyal medya üzerinden yazıyı beğenmesi, yazı altına yorum yapma, iletişim kanallarını kullanarak size geri dönüş sağlaması, sosyal medya hesabından paylaşması veya reklamlarınıza tıklaması birer örnek olabilir. Bu yöntemin kurgusunu ise aslında kendinizi bir ziyaretçi olarak düşünerek sizin oluşturmanız gerekmektedir.

Örneğin bir yazı sizi nasıl etkilerse bu site ile etkileşimde bulunursunuz. Aslında yöntemin cevabı da budur.

Bu yöntemlerin kişisel blog deneyiminiz için sağlayacağı faydaları bilmek isterseniz;

  • Anlık hit artışları sağlar.
  • Site bilinirliğini arttırır.
  • Bloğunuz için sabit takipçiler oluşturur.
  • Reklam gelirlerinizi arttırır.

Yazar hakkında

Erol Apaydın

6 Aralık 1990 İstanbul doğumluyum. Aslen Sivaslıyım. Evliyim. Özel bir lojistik firmasında çalışmaktayım. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım okuyorum, koyu bir BEŞİKTAŞ taraftarıyım.

6 Yorum

Yorum yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.