Web

Mutlaka İhtiyacınız Olacak WordPress Eklentileri

En iyi wordpress eklentileri

Günümüzde site kurmanın en kolay biçimlerinden birisini oluşturuyor wordpress. Bu hizmet sayesinde kolayca wordpress uzantılı bir site edinilebiliyor, istenildiği gibi tasarlanabiliyor ve ister tanıtım ve reklamda, ister kişisel ister kurumsal hizmete sunulabiliyor. WordPress’ in en etkili biçimde kullanılabilmesi, en çok internet kullanıcısına erişilmesi, verilerin, fotoğraf ve videoların düzenlenmesi aşamasında ise wordpress eklentileri yardımınıza koşuyor.

WordPress aplikasyonları sayesinde sitenizin denetimini en yüksek düzeye çıkarabilir, pekçok yeni yönetim portalı ve sayfası meydana getirebilir, sitenizi büyütebilirsiniz. Mutlaka kullanılması gerek eklentiler, en iyi wordpress eklentileri konusu da dolayısı ile kafaları kurcalayan meseleler haline geliyor. Günümüzde 30 bine yakın wordpress eklentisi mevcut. Bunlardan önemli olan birkaçını şu şekilde listeleyebiliriz:

Akismet

Akismet - WordPress Yorum Spam Kontrol Eklentisi

Akismet – WordPress Yorum Spam Kontrol Eklentisi

En iyi wordpress eklentileri arasında akismeti sayabiliriz. Akismet yapılan yorumların spam olup olmadığını kontrol eden ve bunları yönetici ekranına yansıtan bir program.

WP Touch

WP Touch - WordPress Sitenizi Mobil Uyumlu Hale Getirir

WP Touch – WordPress Sitenizi Mobil Uyumlu Hale Getirir

Wp Touch bir optimizasyon eklentisi. Dokunmatik ve mobil cihazların yaygınlaşmaya başlaması ile wordpress’s mobil olarak ulaşımı sağlayan bir aplikasyon. Eklenti sayesinde WP siteniz mobil uyumlu hale geliyor.

WordPress Importer

Wordpress Importer - Wordpres İçeriklerinizin Yedeklerini Alın ve Tekrar Aktarın

WordPress Importer – Wordpres İçeriklerinizin Yedeklerini Alın ve Tekrar Aktarın

WordPress Importer sitenizi yedekleme olanağı sunuyor sizlere. Bu özelliği ile en iyi wordpress eklentileri arasında yer alan Importer sayesinde yedeklediğiniz verileri, fotoğrafları, dosyaları kolayca geri yükleyebiliyorsunuz.

Social Share Buttons by Supsystic

Social Share Buttons by Supsystic - WordPress Sayfalarınıza Paylaş Düğmeleri Ekler

Social Share Buttons by Supsystic – WordPress Sayfalarınıza Paylaş Düğmeleri Ekler

Bu aplikasyon ise sizlere wordpress sayfalarınızı sosyal ağlarda paylaşma olanağı sunuyor. 15 sosyal ağ üzerinde tablet ve mobil cihazlara duyarlılığıyla, birden fazla tasarımı ile sosyal ağ düğmesi sağlayan eklenti kısa kodlarla kolay kullanım sağlıyor.

Google XML Sitemaps

Google XML Sitemaps - WordPress Siteniz İçin XML Haritası Oluşturun

Google XML Sitemaps – WordPress Siteniz İçin XML Haritası Oluşturun

XML Sitemaps eklentisi siteniz için özel bir XML haritası oluşturuyor. Bu harita wordpress sitenizin google indexini yükseltiyor, böylece götüntülenme sayınız yükseliyor.

WordPress Seo By Yoast

Wordpress Seo By Yoast - Seo Arama Motoru Optimizasyonu Eklentisi

WordPress Seo By Yoast – Seo Arama Motoru Optimizasyonu Eklentisi

WordPress Seo da bir arama motoru optimasyon eklentisi. WordPress Seo sayesinde sitenizin diğer arama motorlarındaki seo ve indexleme işlemini kolayca yapabilirsiniz.

Woocommerce

WooCommerce - Sitenize E ticaret Özelliği Kazandırır

WooCommerce – Sitenize E ticaret Özelliği Kazandırır

WooCommerce, sitenizde ürünlerinizi satabilmenizi sağlayan bir eklenti. WooCommerce sayesinde sitenize bir alışveriş sepeti ekleniyor, bu alışveriş sepeti sayesinde ziyaretçileriniz ürün alımı gerçekleştirebiliyor.

WP Polls

Wp Polls - WordPress Anket Oluşturucu

Wp Polls – WordPress Anket Oluşturucu

Polls eklentisi ise sitenizde şablon ve css oluşturabilmenizi sağlar. Kişileştirilebilen bu şablonlar ile sitenizde anketler oluşturabilirsiniz.

Wp PageNavi

Wp PageNavi - WordPress Sayfalarınıza Numaralı Sıralandırın

Wp PageNavi – WordPress Sayfalarınıza Numaralı Sıralandırın

WordPress sitenizde bulunan “önceki yazılar” ve “sonraki yazılar” yanı sıra sayfalamak isterseniz Wp Pagenavi ile bu işlemi sadece kısa bir kod ile gerçekleştirebilirsiniz.

Yazar hakkında

Erol Apaydın

6 Aralık 1990 İstanbul doğumluyum. Aslen Sivaslıyım. Evliyim. Özel bir lojistik firmasında çalışmaktayım. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım okuyorum, koyu bir BEŞİKTAŞ taraftarıyım.

4 Yorum

Yorum yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.