Kişisel Yazılarım Yaşam

Mutlu Ve Huzurlu Olmak İçin

Mutlu Ve Huzurlu Olmanın Yolları

Hayatın monotonluğundan, sıkıntılarından, hayatınızın tekdüze olmasından sıkılan birçok insan vardır herhalde. Her gün aynı ve sürekli şeyleri yapmaktan artık bıkmış, usanmış olabilirsiniz. Kadınlar her gün aynı ev işlerinden veya çalışma hayatlarından, erkekler ise her gün aynı işleri yapmaktan sıkılır. Mutlu olmak için öyle çok büyük şeyler yapmanıza gerek yok, aslında hayatınız da küçük değişiklikler yaparsanız, kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.

Eğer ev hanımı iseniz, günlük işlerden sıkılıp, yoruluyorsanız, biraz kendinize vakit ayırmayı deneyin. Evinizde küçük dekorasyon değişiklikleri size iyi gelecektir. Örneğin, sevdiğiniz renkleri ve objeleri bir araya getirirseniz, size pozitif bir enerji verebilir. Ayrıca saçınızın modelini ve rengini değiştirmek ve size iyi gelen arkadaşlarla daha fazla vakit geçirmek, eminim size iyi gelecektir.

Her Daim Güleryüzlü Olmak Gerekir

Her Daim Güler Yüzlü Olmak Gerekir

Aslında her insan kendine yeteri kadar vakit ayırabilse, daha mutlu ve huzurlu olacaktır. Kendisine vakit ayıramayan sürekli aynı döngü içinde yaşayan insan, depresyona bile girebilir. Bu da kötü sonuçlar doğurabilir. İnsanlar sürekli değişime ve öğrenmeye açık varlıklardır. Kendinize bir enstrüman alıp onu öğrenmeye çalışırsanız, hayatınızda bir değişime yol açabilirsiniz. Bunun gibi birçok değişik şeyler yaparak hayatta mutlu olmak kolaydır.

Aldığınız hiçbir kararı küçük görmeyin. Karar verin ve başlayın. Kendiniz için haftada bir kitap okuma günleri ayarlayabilirsiniz. Ailenizle de yapabilirsiniz bu programı. Ya da merak ettiğiniz bir şehri gezmek için planlama yapabilirsiniz. Size iyi gelebilir. Eğer çalışmaktan vazgeçmeyen biriyseniz, ofisinizdeki dekorasyonda da değişiklik yapabilirsiniz. Size iyi gelecek sevdiğiniz güzel bir rengi duvara veya koltuklara uygulayarak ofisinizi dekore edebilirsiniz.

Okumakta İnsanı Mutlu Ve Huzurlu Eder

Okumakta İnsanı Mutlu Ve Huzurlu Eder

Hayvanları seven biriyseniz, kendinize bir evcil hayvan edinebilirsiniz. Bu size bir dost, bir arkadaş, sizin bir sırdaşınız olabilir. Bu da hayatınızda büyük değişiklik demektir. Mutlu Ve Huzurlu Olmak İçin Hayatınızda Küçük Değişiklikler Yapın Kendinize vakit ayırmayı ve hayatınızdaki değişiklikleri asla hafife almayın. Hayat tarzınızı, sevdiğiniz, sizi mutlu eden şeyleri ve isteklerinizi ancak siz bilirsiniz. Hayatınızı mutlu ve huzurlu yaşamak için kendinizi önemseyin. Kendinizi önemsediğiniz takdirde hem siz hem de sevdiğiniz insanlar mutlu olacaklardır.

Hoşça kalın…

Yazar hakkında

Erol Apaydın

6 Aralık 1990 İstanbul doğumluyum. Aslen Sivaslıyım. Evliyim. Özel bir lojistik firmasında çalışmaktayım. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım okuyorum, koyu bir BEŞİKTAŞ taraftarıyım.

2 Yorum

Yorum yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.