Web

Site İçi Seo Nasıl Yapılır?

Site İçi Seo Nasıl Yapılır

Site içi seo nasıl yapılır? Sizlere bununla ilgili bilgi vereceğim. Öncelikli olarak bu işin mantığını kavramakla işe başlayalım. Seo uygulamaları ile sitenizi şekillendirerek, sitenizi arama motorunda aranan sıralamasında ilk sayfaya taşıyabilirsiniz. Bunun sayesinde ilk tercih edilen ve hemen bakılan site olma özelliğini gösterirsiniz.

Peki, site içi seo nasıl yapılır? Bu işlemi birkaç adımda yapabilirsiniz. Öncelikli olarak yazılarınızda laf kalabalığı metinlerden uzak durmalısınız. Yazılarınız kendini tekrar etmemelidir. Ayrıca cümleleriniz uzun olmamalıdır. On üç kelimeyi geçmeyecek cümleler kurmanız sizi tarayıcı tarafından güvenilir kılar.

Güvenilir fotoğraflar ve güvenilir metinler ile internet ortamında en güvenilir ve kaliteli olarak site kurmanız sizin avantajınıza olacaktır. yazılarınızda mümkün olduğunca başlık ve anahtar kelimeler de kullanmalısınız. Anahtar kelimeler sizi yönlendirici nitelikte olmalıdır. Yazılarınızdaki metin düzeni boğucu ve okuyucu sıkıcı nitelikte olmamalıdır. Hedef kitlenize uygun içerik belirlerseniz bu sizi arama motorlarında güvenilir kılar.

Seo içeriklerine uygun kalitede site üretmek için çeşitli eğitimlerden geçmiş olmanıza gerek yoktur. Bazı minik ayrıntıları yaparak sizler de sitenizi kendi alanınızda üstlere taşıyabilirsiniz. Site içi seo nasıl yapılır? Diye bir seminer ya da kitaplar dolusu bilgiye de ihtiyacınız yok. Tek yapmanız gereken bir taslak oluşturmak ve kısa, öz, anlaşılır yapıda karmaşık olmayan bir site düzenlemesi yapmak olacaktır. Web sitenizdeki kodlama seçeneklerine dikkat edebilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz siteyi, ‘Google Web Yöneticisi’ ne ekleyebilirsiniz.

Site içi seo için birkaç ipucu;
– Gtmetrix değerlerinin iyileştirilmesi
– Gereksiz sorguların siteden arındırılması
– Sayfa açılış hızını arttırma
– Sitedeki resimlerin optimize edilmesi
– Site içi linkleme

Böylece arama motorunun imkânlarından yararlanmış olursunuz. Yazmış olduğunuz kelimelerde noktalama işaretlerini sıklıkla ve düzenli olarak kullanmalısınız. Hazırlamış olduğunuz internet siteniz yapmış olduğunuz iş ile alakalı olmalıdır. Burada hem yazı hem de fotoğraf konusunda tutarlılık oldukça önemlidir. Sosyal platformlardan fazlasıyla yararlanabilirsiniz.

Bunlara sitenizde de yer verebilirsiniz. Kodlamalarınızda sosyal platform ağlarının önemini unutmamanızı tavsiye ederiz. Siteniz güncel olmalıdır. Çünkü önemli olan üst sıralara çıkabilmek değil, orada kalabilmektir. Üst sıralara bu uygulamalar ile kolaylıkla çıkabilirsiniz. Zirvede kalabilmek için içeriğinizi sürekli olarak güncel tutmanız gerekmektedir.

Sürekli yenilenebilir ve değişebilir içeriğe sahip olmak sizi daha çok kesime kanıtlar. Sitenizin rengi, okuyucuyu boğmayacak bir tonda olmalıdır. Sitenize layık sıralamayı seo uygulamaları ile kolaylıkla elde edebilirsiniz.

iyi çalışmalar…

Yazar hakkında

Erol Apaydın

6 Aralık 1990 İstanbul doğumluyum. Aslen Sivaslıyım. Evliyim. Özel bir lojistik firmasında çalışmaktayım. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım okuyorum, koyu bir BEŞİKTAŞ taraftarıyım.

5 Yorum

Yorum yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.