Kişisel Yazılarım Spor

Twitter Futbol Federasyonu

Ülkemizde artık yeşil sahada oynanan futboldan çok saha dışından verilen kararlar daha çok konuşulmaya başlandı. TFF,PFDK, MHK ve Tahkim Kurulu artık birbirinden tutarsız kararlar vermeye başladı.

Sezon başında Beşiktaş ve Konyaspor arasında oynanan Türkiye kupası maçında çıkan tribün olayları nedeniyle verilen cezalardan tutunda geçtiğimiz hafta oynanan Galatasaray – Fenerbahçe derbisinde verilen kararlar artık insanları futboldan soğutma derecesine geldi. Ve artık futbolu yöneten kurumlara kimsenin güveni kalmadı.

Geçen sezon verilen ve verilmeyen cezalar şu anki durumun habercisiydi aslında. Başakşehirli futbolcuların muhabiri dövmesine göz yuman PFDK sırf Başakşehir şampiyonluktan kopmasın diye as futbolcularına 1’er maç ceza verip yedeklerine 5 maç ceza vermesi aslında her şeyi gözler önüne seriyor. Yine geçen sezon oynanan Beşiktaş – Fenerbahçe maçında yaşanan olaylar(Van Persie,Tosiç,Volkan,Talisca) ve olayın baş kahramanı Ali Palabıyık’ı tekrar hiçbir şey olmamış gibi bu sezon ki maça atayan MHK artık toplumun güvenini kaybetmiştir. Ama ”Balık baştan kokar” diye boşuna dememiş atalarımız.

Formundan hiçbir şey kaybetmemiş olacak ki bu senede aynı hızla yani freni patlamış kamyon gibi nereye saldıracağını şaşırdı. Bu zamana kadar videodan izleyerek ceza verilen bir futbolcu yokken ve kurallarda da böyle bir talimat yokken, Caner Erkin’e 6 maç ceza vermek tam bir skandal. Konu burada 6 maç ceza değil. Bu zamana kadar hiç mi küfür eden olmadı hiç mi hakemin önünde sevinen olmadı. Ama günah keçisi Caner ve Beşiktaş oldu. Fazla değil daha 2-3 hafta önce Galatasaraylı Maicon hakemin önünde sevinince bir şey yok ama Caner yapınca suçlu. Yıllardır Emre Belözoğlu ve Volkan Demirel’in ahlaksızlıklarını izledik ama ne hikmetse şu anki mevcut TFF, PFDK, MHK ve Tahkim kurulu ağızlarını açıp tek kelime etmediler. Aynı Caner 6 sene Fenerbahçe’de top oynadı aynı şekilde hakemlere ve rakiplere küfür etti nerede ceza? Artık şu çifte standartı bırakın! Milletin tepkisiyle karar verecekseniz bu işi bırakın gidin! Sağ olsun sosyal medyamız Kurumlarımızın karar vermesini kolaylaştırıyor. Nabza göre şerbet dedikleri bu olsa gerek. Twitter’de gelen tepkiler üzerine tepkisiz kalamayan kurumlarımız sırf ceza verebilmek adına yönetmelikte değişiklik yaparak yeni bir maddeyle Caner’in cezasını onaylıyor ve örnek gösteriyorlar. Anlayacağınız TFF, Beşiktaş’a verdiği ”kanunsuz” cezayı kılıfına uydurabilmek için talimatnameye cezadan sonra madde ekledi!

Madem hakemi koruma altına alarak ona edilen küfürlere ceza veriliyor. O zaman hakemlere karşı yapılan her türlü saldırıyı en ağır şekilde cezalandırın. Takımlara göre iş yapmayın. Nerede sporcu sağlığı? Daha geçen hafta oynanan GS – FB derbisinde hakemi yabancı madde yağmuruna tutan Galatasaray taraftarını para cezasıyla geçiştir. Yine bu sezon Fenerbahçe – Başakşehir maçında Fenerbahçe taraftarının Volkan Babacan’ın kafasına pet şişe atmasına ses çıkarma. Ama Van depremi sonucu yardıma muhtaç olan depremzedelere yardım amaçlı atkılarını sahaya atan Beşiktaş taraftarına ceza kes gerçekten çok adilsiniz.

Artık verdiğiniz kararları kimse kestiremiyor. Kime hizmet ettiğiniz belli değil. Azıcık şerefiniz karakteriniz varsa istifa edersiniz. He etmiyor musunuz! O zaman bundan sonra size karşı çok Caner çıkar. Anladınız siz onu !!!

Yazar hakkında

Erol Apaydın

6 Aralık 1990 İstanbul doğumluyum. Aslen Sivaslıyım. Evliyim. Özel bir lojistik firmasında çalışmaktayım. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım okuyorum, koyu bir BEŞİKTAŞ taraftarıyım.

Yorum yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.