Tanıtım Yazıları

Ucuz Elektrik İle Daha Az Ödeyin

Elektrik Bayiliği

Elektrik Üretimi

Elektrik üretimi, barajlardan yapılmaktadır. Barajlardaki santraller aracılığı ile elektrik üretimi oldukça kolay bir şekilde yapılmaktadır. Ancak günümüz tüketimi çok artmıştır. Bu artıştan dolayı elektrik kurumları yetersiz hale gelmeye başlamıştır. Yeni bir uygulama ile elektrik dağıtım işlerinde, özel sektöre kapı açılmıştır.

Serbest Tüketici

Yeni çıkan yasa ile birlikte, 2016 yılından itibaren yıllık 3600 kWh elektrik tüketen tüketiciler, dağıtım kurumuna giderek dilekçe vermeleri halinde, serbest tüketici belgesi verilebilir. Böylece, istedikleri özel dağıtım şirketleri ile anlaşabilirler.

Özel Elektrik Dağıtıcı Firmalar

Özel dağıtıcı firma ile anlaşma hakkı olan serbest tüketiciler, sözleşme imzalayarak, yeni elektrik dağıtıcı firma ile anlaşmış olacaklardır. Özel dağıtım şirketlerin faturaları -15 indirimli gelmektedir. Bu nedenle, özel firmalarla anlaşmak avantajlıdır. Depozito gibi ücretlerde ve çarpılan katsayılarda indirim söz konusudur.

Bayilik Çalışmaları

Bayilik çalışmasına, herkes katılabilir. 18 yaşını doldurmuş herkes bayilik belgesi alabilir. Büyüyen bayiler zamanla büroya geçebilmektedirler. Bayii olan kişi bir miktar ücret öder. Bu ücretle bayilik satın alınmış olur. Bu satın alınma işleminden sonra, bayiler, kendileri gibi bayi getirdikleri zaman, onların satışlarından ücret almaktadır.

Bu şekilde büyük bir bayi ağı oluşturulmaktadır. Avrupa’da yaygın olan bu bayilik işlemleri, hızlı büyümekle beraber, bayiliklerin masrafsız bir şekilde satışını da gündeme getirmektedir. Müşteriler için ucuz elektrik sunan bayiler, müşterilerin faturalarından da yüzde almaktadırlar. Elektrik piyasası gibi dev bir piyasada kazanmak için elektrik bayiliği almanın tam zamanıdır.

İndirimli Elektrikten Faydalananlar

Genellikle sanayi esnafı ve ticaret esnafı, indirimli elektrik seçeneklerinden faydalanmaktadır. Büyük süt fabrikaları ve bütün işi elektrikle olan esnaflar rahatlıkla faydalanmaktadır. İndirimler, onlar için hatırı sayılır meblağlar bırakmaktadır. Bu büyük indirimden faydalanmak için, serbest tüketici olmak gerekir.

Serbest tüketici olmak için, dağıtım kurumuna dilekçe verirsiniz ve serbest tüketici belgenizi alırsınız. Daha sonra, özel elektrik kuruma geldiğiniz zaman da bir sözleşme imzalanır ve bu sözleşmenin genel dağıtım şirketine verilmesi ile birlikte, genel dağıtım şirketinde aboneliğiniz sone erdirilir. Daha sonra, aboneliğiniz yeni özel elektrik kurumuna geçer. İndirimli elektrik kullanım işlemleri, bu aboneliğin geçmesi ile başlar. Artık sizde indirimli elektrik kullanabilirsiniz.

Yazar hakkında

Erol Apaydın

6 Aralık 1990 İstanbul doğumluyum. Aslen Sivaslıyım. Evliyim. Özel bir lojistik firmasında çalışmaktayım. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım okuyorum, koyu bir BEŞİKTAŞ taraftarıyım.

Yorum yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.